AKADEMIE LIBCHAVY

AKADEMIE je prostor, kde se z respektu k rozdílným názorům tvoří nové pohledy, příležitosti a realizují se projekty zaměřené na přirozený rozvoj lidí, firem a celé společnosti.
 
AKADEMIE je prostor, kde se z respektu
k rozdílným názorům tvoří nové pohledy,
příležitosti a realizují se projekty zaměřené
na přirozený rozvoj lidí, firem a celé společnosti.

SPOKOJENÉ A TVOŘIVÉ ŠKOLY

Vizí Akademie Libchavy jsou Spokojené a tvořivé školy, které povedou sebevědomí, samostatně myslící, reflektující a tvořiví dospělí lidé s radostí a odpovědností k životu a budou vzorem a inspirací pro mladší a méně zkušené členy školní komunity. Věříme, že cesta vede přes nové nastavení mysli a kvalitní kolegiální podporu. Nabízíme cestu koučovacího a systemického přístupu a vytváříme synergická partnerství se zřizovateli, MAS, školami a dalšími organizacemi, které do vzdělávání přináší cestu k tvořivosti a spokojenosti

 

Apartmány na vršku

Prostředí vzdělávacího a školicího střediska Akademie Libchavy vhodně doplňují Apartmány Na Vršku. Jedinečné ubytovací pokoje s příslušenstvím jsou vybudovány z přírodních materiálů a jsou citlivě sladěny s přírodou Orlického podhůří, panuje zde pohoda a klid. 
 
 
 

   

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek o projektu Školy v zemi Komenského

Mentoři

Jste zkušený/á učitel/ka a rád/a byste svoje zkušenosti dobře zúročil/a? Byl Vám doporučen kurz Pedagog mentorem?Jste v roli uvádějícího učitele nebo interního mentora ve škole? Láká Vás naučit se mnoho užitečných přístupů, které můžete využít v mentorské práci se svými kolegy nebo i s učiteli z jiných škol? Chcete se naučit mentorovat tak, že budete opravdu užiteční svým kolegům a budete oba těžit ze spolupracující atmosféry?

Rádi bychom Vám představili naši paletu vzdělávacích programů, které jsou určeny pro interní i externí mentory. Všechny kurzy účastníkům nabízí dlouholeté know how z oblasti vedení lidí a týmů, komunikace, facilitace, koučinku, mentorinku, supervize, systemiky, spirálové dynamiky či NLP apod. Vždy spojujujeme teoretické informace, praktické zkušenosti, nácvik dovedností, silné zážitky, bezpečné sdílení, inspiraci a prostor pro integraci nových poznatků.

V současné době připravujeme cyklus vzdělávání pro mentory tak, abychom nabízeli smysluplný návazný prostor pro profesní a osobní rozvoj mentorů.

Nabízíme základní kurz Pedagog mentorem, který ukazuje možnosti využívání mentorinku přímo u vás ve škole. Dále nabízíme navazující program Praktikující mentor nebo speciální kurzy Mentorink 32 a Mentorink 56 . Všechny tyto kurzy jsou akreditovány jako DVPP MŠMT a lze je financovat v rámci ŠABLON.

Nejste si jistí, zda je to pro Vás to pravé? Přijďte na naše ochutnávky ve vypsaných termínech, pokud zrovna není žádný termín vypsán nebo Vám nevyhovuje, napište nám, rádi se s Vámi domluvíme. Kontakty nejdete zde.

 Hledáte mentora kouče nebo supervizora pro učitelský tým nebo pro sebe? 

Proč mentorink do škol?

Do roku 1989 existoval ve školách tzv. uvádějící učitel, který v podstatě mentoroval nově příchozí, méně zkušené kolegy. Po revoluci se tato pozice bohužel nějak vytratila. Během posledních let přirozená potřeba mentora ve vzdělávání zesílila a po dlouhém uvažování ministerstva školství byla zapracována do tzv. kariérního systému. Dnes je uvedení tohoto motivačního systému pedagogů do praxe ministerskou prioritou.