ŠKOLY V ZEMI KOMENSKÉHO

Projekt pro ředitele a učitele škol a školských zařízení
 

AKADEMIE LIBCHAVY

Zabýváme se rozvojem a vztahy lidí v nejrůznějších profesích a oblastech, například v průmyslových podnicích, ve státní správě a samosprávě, ve školství i zdravotnictví, zkrátka v celém pilíři státu. Společným jmenovatelem vzdělávacího programu je osvojení koučovacího způsobu řízení a komunikace.

 

Apartmány na vršku

Prostředí vzdělávacího a školicího střediska Akademie Libchavy vhodně doplňují Apartmány Na Vršku. Jedinečné ubytovací pokoje s příslušenstvím jsou vybudovány z přírodních materiálů a jsou citlivě sladěny s přírodou Orlického podhůří, panuje zde pohoda a klid. 
 
 
 

   

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek o projektu Školy v zemi Komenského

Akademie Libchavy učí umění respektující komunikace ve školách

19.08.2014 15:25
Nové umění v přístupu vedení lidí při řízení školy a při vytváření plnohodnotného vztahu pedagogů s žáky a rodiči může přinést do prostředí 23 škol v Pardubickém kraji nová inovativní metoda – koučovací přístup.
 
93 ředitelů a učitelů základních a středních škol a školských zařízení se metodě učí v Koučink akademii Libchavy již od začátku roku 2013 díky projektu s názvem „V zemi Komenského v Pardubickém kraji“, který je financovaný z evropských fondů a ze státního rozpočtu České republiky v rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. „Projekt má za cíl posílení přirozených hodnot člověka – učitele, aby se stal silným ve své roli a přijímanou autoritou i životním vzorem,“ uvedl zakladatel a majitel Akademie Libchavy Zdeněk Štěpánek.
Vzdělávací programy jsou určené pro řídící a pedagogické pracovníky škol a školských zařízení, kteří tvoří cílovou skupinu projektu. „Přínosem projektu je mimo jiné zvýšení schopnosti sebe-vnímání ředitelů škol v jejich roli, která je zaměřena na řízení školy a vedení lidí a může být posílena právě koučovacím přístupem,“ říká vedoucí projektu lektor Jiří Šmejkal. Důležitým přínosem vzdělávání pro všechny zúčastněné je umění vytvářet plnohodnotný vztah s žáky a rodiči a umění otevřené a respektující komunikace. V neposlední řadě jsou přínosem také nové kreativní a poutavé doplňující edukační dovednosti, které pedagogové využijí pro poutavou výuku. 
Ředitelé škol Pardubického kraje mají už za sebou základní osmi modulový výcvik v koučovacím přístupu „Ředitel koučem“. V první polovině letošního roku prošli výcvikem v typologii, personalistice a účinných poradách a nyní je ještě čeká kurz vedení týmů učitelů. Učitelé absolvovali taktéž výcvik v koučovacím přístupu „Učitel koučem“ a typologii.  V programu mají ještě Etiku naživo a Skupinové koučování ve školách. 
Akademie Libchavy připravuje pro ředitele, učitele a další pedagogické pracovníky následné programy po tomto projektu, např. Zavedení koučovací kultury ve škole, Dílny  pro další rozvíjení koučovacího přístupu, Práce s emoční inteligencí a Výuka s koučovacím přístupem v rámci obsahů. 
Přichystané jsou ochutnávky koučovacího přístupu pro další  ředitele a učitele škol, kteří mají chuť se o koučování v prostředí školy něco praktického dozvědět a něco si i vyzkoušet.
 
Projekt Školy v Zemi Komenského v Pardubickém kraji 
Registrační číslo: CZ.1. 07/1.3.46/02.0024
Rozpočet o objemu 2 162 002,66 korun zahrnuje 324 300,40 korun ze státního rozpočtu ČR a 1 837 702,26 korun zaplatí Evropská unie.