ŠKOLY V ZEMI KOMENSKÉHO

Projekt pro ředitele a učitele škol a školských zařízení
 

AKADEMIE LIBCHAVY

AKADEMIE je prostor, kde se z respektu k rozdílným názorům tvoří nové pohledy, příležitosti a realizují se projekty zaměřené na přirozený rozvoj lidí, firem a celé společnosti.
 
AKADEMIE je prostor, kde se z respektu
k rozdílným názorům tvoří nové pohledy,
příležitosti a realizují se projekty zaměřené
na přirozený rozvoj lidí, firem a celé společnosti.

SPOKOJENÉ A TVOŘIVÉ ŠKOLY

Vizí Akademie Libchavy jsou Spokojené a tvořivé školy, které povedou sebevědomí, samostatně myslící, reflektující a tvořiví dospělí lidé s radostí a odpovědností k životu a budou vzorem a inspirací pro mladší a méně zkušené členy školní komunity. Věříme, že cesta vede přes nové nastavení mysli a kvalitní kolegiální podporu. Nabízíme cestu koučovacího a systemického přístupu a vytváříme synergická partnerství se zřizovateli, MAS, školami a dalšími organizacemi, které do vzdělávání přináší cestu k tvořivosti a spokojenosti

 

Apartmány na vršku

Prostředí vzdělávacího a školicího střediska Akademie Libchavy vhodně doplňují Apartmány Na Vršku. Jedinečné ubytovací pokoje s příslušenstvím jsou vybudovány z přírodních materiálů a jsou citlivě sladěny s přírodou Orlického podhůří, panuje zde pohoda a klid. 
 
 
 

   

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek o projektu Školy v zemi Komenského

Byla to skvělá příležitost ...

15.01.2015 10:38
„Byla to skvělá příležitost potkávat se několik měsíců s profesionály, kteří pracují stejně jako my denně se skupinami, ovšem skupinami dětí, žáků a studentů. Tedy ještě ne dospěláků.
 
Myslím, že uplatňování skupinového koučování do škol je tvrdá kalibrace tohoto způsobu komunikace. Přístup, který je podmíněn zájmem a ochotou z obou stran se díky tomuto projektu objevil ve školství, kde je systémově zakořeněno, že žák obecně nechce brát a učitel přes jeho nechuť předává. Bylo vidět, že jakmile jsme se různý technikami podívali na učení z jiného úhlu a odstranili alespoň na čas tento filtr, pedagogové se rozzářili. Dařilo se jim svobodně přemýšlet o možných přístupech k výuce, byli ze své práce radostnější a optimističtější. Kdybychom odhlédli od mnoha konkrétních jednotlivých poznatků a zážitků a měl být přínosem skupinového koučování do škol právě jen onen pedagogův nový úhel pohledu na žáka a jeho postoj k učení, domnívám se, že by to byl jak se říká- možná malý krok pro vesmír, ovšem velký krok pro české školství“.
 
Monika Karásková