ŠKOLY V ZEMI KOMENSKÉHO

Projekt pro ředitele a učitele škol a školských zařízení
 

AKADEMIE LIBCHAVY

Zabýváme se rozvojem a vztahy lidí v nejrůznějších profesích a oblastech, například v průmyslových podnicích, ve státní správě a samosprávě, ve školství i zdravotnictví, zkrátka v celém pilíři státu. Společným jmenovatelem vzdělávacího programu je osvojení koučovacího způsobu řízení a komunikace.

 

Apartmány na vršku

Prostředí vzdělávacího a školicího střediska Akademie Libchavy vhodně doplňují Apartmány Na Vršku. Jedinečné ubytovací pokoje s příslušenstvím jsou vybudovány z přírodních materiálů a jsou citlivě sladěny s přírodou Orlického podhůří, panuje zde pohoda a klid. 
 
 
 

   

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek o projektu Školy v zemi Komenského

Mentorink do škol

30.08.2015 09:52
Existuje rčení, že zkušenost je nepřenositelná. Na druhé straně někdo moudrý řekl, že zkušenost není to, co se nám stane, ale to co s tím, co se nám stalo, uděláme.
 
Být mentorem je veliká zodpovědnost a zároveň příležitost pro seberealizaci prostřednictvím smysluplné činnosti.
Do roku 1989 existoval ve školách tzv. uvádějící učitel, který v podstatě mentoroval nově příchozí, méně zkušené kolegy. Po revoluci se tato pozice bohužel nějak vytratila. Během posledních let přirozená potřeba mentora ve vzdělávání zesílila a po dlouhém uvažování ministerstva školství byla zapracována do tzv. kariérního systému. 
 
Dnes je uvedení tohoto motivačního způsobu rozvoje pedagogů do praxe ministerskou prioritou. S mentorem, jako s vyšším kariérovým stupněm učitele, se počítá od září 2016.
 
Monika Karásková, lektorka, koučka