AKADEMIE LIBCHAVY

Zabýváme se rozvojem a vztahy lidí v nejrůznějších profesích a oblastech, například v průmyslových podnicích, ve státní správě a samosprávě, ve školství i zdravotnictví, zkrátka v celém pilíři státu. Společným jmenovatelem vzdělávacího programu je osvojení koučovacího způsobu řízení a komunikace.

 

Apartmány na vršku

Prostředí vzdělávacího a školicího střediska Akademie Libchavy vhodně doplňují Apartmány Na Vršku. Jedinečné ubytovací pokoje s příslušenstvím jsou vybudovány z přírodních materiálů a jsou citlivě sladěny s přírodou Orlického podhůří, panuje zde pohoda a klid. 
 
 
 

   

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek o projektu Školy v zemi Komenského

Mentorink do škol

22.10.2018 12:31

Mentorink do škol

Nabízíme různé možnosti, jak pracovat s mentorinkem ve školách. Akademie tak reaguje tak na poptávku z řad učitelů a ředitelů škol. První možností je vzdělávání interních mentorů Vaší školy nebo individuální nebo skupinový mentorink/koučink/supervize  pro Vaše učitele. Tato služba lze financovat v rámci ŠABLON.
 
Do roku 1989 existoval ve školách tzv. zaučující pedagog, který v podstatě mentoroval nově příchozí, méně zkušené kolegy. Po roce 1989 se tato pozice, bohužel, nějak vytratila. Během posledních let přirozená potřeba mentora ve vzdělávání zesílila a po dlouhém uvažování ministerstva školství byla zapracována do tzv. kariérního plánu učitele. Dnes je uvedení tohoto motivačního systému pedagogů do praxe ministerskou prioritou. S mentorem, jako s vyšším kariérovým stupněm učitele, se počítá od září 2016.