ŠKOLY V ZEMI KOMENSKÉHO

Projekt pro ředitele a učitele škol a školských zařízení
 

AKADEMIE LIBCHAVY

Zabýváme se rozvojem a vztahy lidí v nejrůznějších profesích a oblastech, například v průmyslových podnicích, ve státní správě a samosprávě, ve školství i zdravotnictví, zkrátka v celém pilíři státu. Společným jmenovatelem vzdělávacího programu je osvojení koučovacího způsobu řízení a komunikace.

 

Apartmány na vršku

Prostředí vzdělávacího a školicího střediska Akademie Libchavy vhodně doplňují Apartmány Na Vršku. Jedinečné ubytovací pokoje s příslušenstvím jsou vybudovány z přírodních materiálů a jsou citlivě sladěny s přírodou Orlického podhůří, panuje zde pohoda a klid. 
 
 
 

   

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek o projektu Školy v zemi Komenského

Systém příkazů a instrukcí na cokoliv vytváří prostředí pro maximum obětí. I ve školství.

29.04.2015 10:50

Svůj minulý článek Proč přestat učit příkazy a instrukcemi známými od dob Marie Terezie jsem končil úvahou nad tématem zodpovědnosti v souvislosti s větou Johna Withmora. Ten říkal, že čím je člověk vědomější, tím je zodpovědnější. Zodpovědnost se nedá naučit příkazem a instrukcí, ale dá se rozvinout pomocí uvědomování si. V souvislosti se školstvím, nad kterým teď hodně přemýšlím, by nejhorší varianta byla, že bychom popřeli historii školství, protože tím bychom zneuctili tisíce a statisíce úžasných pedagogů. A proto je dobré začít hovořit a pracovat i s procesy a metodami, které napomáhají rozvoji sebeuvědomování. Tedy nikoliv revoluci, ve smyslu vše bylo špatně, ale další evoluční krok ve smyslu: pojďme si vzpomenout, kteří pedagogové to tady uměli, v čem byli tak jedineční a pojďme se to od nich prostě učit. A procesy a postupy, JAK se učit od pedagogů, kteří třeba už nežijí, jsou minimálně padesát let známy.

Celý článek najdete na tomto odkazu